O firmě

Historie v krocích

Milníky v historii URSAPHARM. Vývoj podnikání.

URSAPHARM si klade za cíl i nadále pomáhat lidem jako kompetentní partner v otázkách lidského zdraví a aktivně přispívat k ochraně a zlepšování kvality života.

Rok založení 1974

Rok založení společnosti URSAPHARM Arzneimittel GmbH jako distribuční společnosti pro oftalmologické výrobky a léčiva.

Výstavba výrobních zařízení 1976

URSAPHARM rozšiřuje nabídku služeb.Výstavba moderního výrobního závodu pro výrobu očních kapek a očních mastí je dalším milníkem na úspěšné cestě společnosti.

První moderní zařízení 1979

URSAPHARM optimalizuje svou výrobní oblast. Uvádí se do provozu moderní závod na pevné dávkové formy pro výrobu granulí a tablet.

Rozšíření spektra léčiv 1984

Kromě výroby oftalmologických přípravků dokončujeme naši výrobu léčiv pro všeobecné lékařství v oblastech minerálních látek, stopových prvků, látek podporujících krevní oběh a enzymů.

Bez konzervačních látek 1993

S inovativním systémem COMOD® vytvořil URSAPHARM možnost dlouhodobého udržování tekutých lékových forem, jako jsou oční kapky, bez použití konzervačních látek.

Vývoj 3K®-systému 1997

3K®-systém je vysoce moderní aplikační systém dávkování tekutých forem léčivých přípravků využívající bevzduchovýdávkovací mechanismus. 3K®-systém doplňuje systém COMOD® a osvědčil se zejména při používání roztoků ve formě nosních sprejů.

HYLO COMOD® 1999

S uvedením zvlhčujících očních kapek HYLO COMOD® na trh začala éra vývoje celé skupiny přípravků obsahujících kyselinu hyaluronovou pro ošetření suchého oka.

HYLO® GEL 2008

V roce 2008 je poprvé oficiálně potvrzena Německým federálním výborem (GBA) potřeba léčby a zvlhčení vysoce kvalitním roztokem kyseliny hyaluronové. Německý federální výbor (GBA) zjistil, že na německém trhu neexistuje žádná alternativa k očním kapkám HYLO® GEL vyráběným společností URSAPHARM. HYLO® GEL je tedy prvním zdravotnickým prostředkem pro hydrataci suchého oka v německé historii, který byl klasifikován jako přípravek na předpis.