COMOD® systém

Oční kapky bez konzervačních látek – díky inovativní technologii systému COMOD®

Mnoho očních kapek, které jsou nabízeny v lahvičkách, tedy ve vícedávkových obalech, obsahuje konzervační látky. Konzervační látky mohou ale dráždit citlivé oči. V některých případech mohou dokonce vyvolat alergie.

Spotřebitelé by měli upřednostňovat oční kapky bez konzervačních látek. Ty se většinou nabízejí v jednorázových ampulích, protože oční kapky bez konzervačních látek by se neměly používat déle než jeden den. Toto jednorázové balení ale s sebou nese velké množství odpadu – jakmile se ampule jednou otevře, nesmí se zbytky dokapávat. To znamená, že spotřeba není šetrná k životnímu prostředí ani efektivní. URSAPHARM vyvinul inovativní řešení tohoto problému: vícedávkovou nádobku, které díky své konstrukci již nevyžadují žádné konzervační látky.

Patentovaný systém COMOD® eliminuje potřebu konzervačních látek

V roce 1993 vyvinula firma URSAPHARM unikátní nádobku – COMOD®-systém (COntinous MOnoDose-System), která umožňuje uchovávat větší množství tekuté formy léků po otevření sterilní, aniž by do nich byly přidány konzervační látky. V závislosti na typu konstrukce může systém COMOD® vydávat svůj obsah ve formě lahvičky na kapky nebo jako sprej. Je tedy zvláště vhodný pro oční a rinologické aplikace.

Takto funguje systém COMOD®

Systém obsahuje pružný dvoustěnný rezervoár a dávkovací mechanismus ponořený spodním koncem do roztoku. Základem dávkovacího mechanismu tzv. airless pump, jsou dva ventily (horní a spodní), které zabraňují průniku vzduchu a kapaliny do nádobky. Stlačením dna lahvičky dojde k vykápnutí přesně daného množství roztoku.

Po uvolnění tlaku se nasává vzduch štěrbinou do prostoru mezi vnitřním vakem obsahujícím roztok a stěnou nádobky. Roztok očních kapek se tak ani na moment nedostane do kontaktu s okolním ovzduším. Díky tomu se do něho nemohou dostat nežádoucí mikroorganismy. Zároveň se spodním ventilem ponořeným do roztoku plní píst již zmíněným, přesně daným množstvím roztoku.

Ventily a jiné časti nádobky, které jsou v kontaktu s roztokem, jsou navíc postříbřené, což znesnadňuje množení bakterií.

COMOD®-systém díky své speciální konstrukci dosahuje vysoké efektivnosti, přesnosti dávkování a mikrobiologické bezpečnosti.

Zvlhčující oční kapky HYLO® EYE CARE neobsahují konzervační látky

Není pochyb, že oční kapky bez konzervačních látek jsou nejlepší volbou pro suché a podrážděné oči. Výrobky řady HYLO® EYE CARE obsahují osvědčené přísady pro péči o podrážděné oči: kyselinu hyaluronovou, výtažek ze světlíku lékařského a dexpanthenol. Kompletní řada produktů HYLO® EYE CARE obsahuje jak oční kapky pro osvěžení unavených očí, tak i intenzivně zvlhčující oční kapky pro těžké formy suchého oka. Samozřejmě bez konzervačních látek!

Zvlhčující oční kapky HYLO® EYE CARE v patentovaném a praktickém systému COMOD®:

  • Sterilní a bez konzervačních látek
  • Použitelné až 6 měsíců po prvním otevření
  • Dlouho vydrží, cca 300 kapek v lahvičce
  • Vynikající snášenlivost
  • Nevyvováví alergie
  • Hygienicky bezpečné
  • Přesné dávkování
Icon video