URSAPHARM:

 

COMOD®-systém

Jistota a komfort pro Vaše oči

V roce 1993 vyvinula firma URSAPHARM unikátní nádobku – COMOD®-systém (COntinous MOnoDose-System), která umožňuje uchovávat větší množství tekuté formy léků po otevření sterilní, aniž by do nich byly přidány konzervační látky.

Systém obsahuje dvoustěnný rezervoár a dávkovací mechanismus ponořený spodním koncem do roztoku. Základem dávkovacího mechanismu tzv. airless pump, jsou dva ventily (horní a spodní), které zabraňují průniku vzduchu a kapaliny do nádobky. Stlačením dna lahvičky dojde k vykápnutí přesně daného množství roztoku.

Po uvolnění tlaku se nasává vzduch štěrbinou do prostoru mezi vnitřním vakem obsahujícím roztok a stěnou nádobky. Roztok se tak ani na moment nedostane do kontaktu s okolním ovzduším. Díky tomu se do něho nemohou dostat nežádoucí mikroorganismy. Zároveň se spodním ventilem ponořeným do roztoku plní píst již zmíněným, přesně daným množstvím roztoku.

Ventily a jiné časti nádobky, které jsou v kontaktu s roztokem, jsou navíc postříbřené, což znesnadňuje množení bakterií.

COMOD®-systém díky své speciální konstrukci dosahuje vysoké efektivnosti, přesnosti dávkování a mikrobiologické bezpečnosti.

Vyvinutím COMOD®-systému padlo dogma přidávání konzervační látky do roztoků, které se nacházejí v lahvičkách obsahujících větší množství dávek.